Marek Ślusarczyk

Marek Ślusarczyk

Absolwent AWF Katowice na kierunku fizjoterapia. Jako aktywny zawodowo fizjoterapeuta nieustannie podnosi swoje kompetencje poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach oraz warsztatach pod okiem najlepszych światowych specjalistów, takich jak dr Robert Schleip, czy dr Remigiusz Rzepka.

Poprzez połączenie wiedzy z zakresu treningu i fizjoterapii jest rozchwytywanym trenerem przygotowania motorycznego. Dotychczas współpracował m.in. z zawodnikami jednej z drużyn ekstraklasy hokejowej u boku trenera kadry narodowej hokeja na lodzie. Przygotował Wiktorię Wosińską do International Championship Pole Art Experience, w których zdobyła złoty i brązowy medal. Aktualnie prowadzi trening motoryczny z Maciejem „Sową” Browarskim - zawodnikiem MMA organizacji FEN i Spartan Fight.

Ukończył wiele prestiżowych szkoleń międzynarodowych takich jak np. „Fascia as a sensory organ” oraz „Anatomy Trains Structure and Function", zdobywając respektowane na całym świecie punkty CEC (Continuing Education Credits). Stale rozwija się jako fizjoterapeuta („Terapia narzędziowa tkanek miękkich - Suche igłowanie Dry Needling"), trener personalny oraz trener przygotowania motorycznego (Przygotowanie motoryczne w ujęciu funkcjonalnym, NCSC - EPI, FMS1, FMS2, Y-Balance Test, Dmitry Klokov Weightlifting Seminar).

Jako sportowiec, rozwija się trenując MMA, BJJ oraz CrossFit, pasjonuje się wycieczkami wysokogórskimi oraz treningiem kettlebell w warunkach outdoorowych (Instruktor Kettlebell).

Prowadzone zajęcia:

Krzysztof Laber

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, specjalista chirurgii ogólnej szczególnie zaangażowany w problematykę leczenia niegojących się ran przewlekłych. Współwłaściciel siłowni działających pod marką Stacja-Fitness na Śląsku Cieszyńskim. Trener personalny, instruktor treningu w podwieszeniu.

Od wielu lat łączę sportową pasję z pracą lekarza starając się obalać liczne niepotwierdzone badaniami mity na temat treningów sportowych i suplementacji w sporcie. W związku z jego zawodem widzi jak wielkim problemem jest temat niewłaściwie prowadzonych treningów z osobami cierpiącymi na różne schorzenia, zarówno z dziedziny chorób wewnętrznych jak tez chorób układ ruchu. Wie jak wielką korzyść niesie dla osób chorych właściwie zaplanowany wysiłek fizyczny, wie też jakie szkody im może przynieść źle zaplanowany trening.

W Rockfit Academy prowadzi zajęcia w ramach Kursu Medical Fitness zgodnie z autorskim programem. Chce podzielić się swoją wiedzą z wszystkimi, którzy pragną prawidłowo trenować swoich podopiecznych i wpływać na poprawę zarówno ich jak i swojego zdrowia.

Prowadzone zajęcia:

Ania Sadowska

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku Dietetyka, specjalność Dietetyka kliniczna. Trener personalny, instruktor kettlebell. Aktualnie dokształca się z dziedziny psychodietetyki, aby podchodzić do podopiecznych jeszcze bardziej profesjonalnie. Wiedzę czerpie z różnych źródeł naukowych, nie propaguje tylko jednego nurtu żywieniowego czy treningowego.

Jest współzałożycielem „Od Poniedziałku”, gdzie próbuje przekazać trudną wiedzę w prosty sposób. Porusza szeroki zakres tematów: od konieczności picia wody, poprzez odchudzanie i trening, aż do mechanizmów biochemicznych zachodzących w organizmie.

W pracy z podopiecznymi stawia duży nacisk na ich wygodę – komponuje posiłki pasujące do ich preferencji, modyfikuje na bieżąco wszystkie problematyczne aspekty diety, a prowadząc treningi nie pozwala na nudę. Uważa, że aby osiągnąć założony cel, klient musi nauczyć się czuć ciągłą satysfakcję z najmniejszego postępu i potrafić docenić swoje zmagania.

Prywatnie nie lubi rozczarowań, dlatego wszystko dopina na ostatni guzik.

Prowadzone zajęcia:

Piotr Boczarski

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Dietetyka, specjalność Dietetyka kliniczna, Trener Personalny.

Wiedzę teoretyczną rozszerza uczestnicząc w licznych szkoleniach, konferencjach oraz śledząc najnowsze doniesienia naukowe. Szczególnie zainteresowany dietetyką sportową oraz żywieniem i suplementacją osób aktywnych. Pracując z podopiecznymi, zarówno w gabinecie jak i na siłowni, zawsze stawia na edukację i stara się wyjaśnić procesy zachodzące w organizmie w możliwie najbardziej przystępny sposób.

Łącząc wiadomości z zakresu dietetyki i treningu funkcjonalnego dąży do jak najlepszej poprawy zdrowia i sprawności klienta. Jako współzałożyciel „Od Poniedziałku” stale dzieli się swoją wiedzą z widzami. Na co dzień nie zapomina o tym, jak ważna jest regeneracja.

Prowadzone zajęcia:

Łukasz Cebula

Łukasz Cebula

Trener przygotowania motorycznego, uczestnik szkoleń: TWB Athlete Perform Mentorship lvl 1, Functional Movement System lvl 1, Kształtowanie Motoryczne w ujęciu funkcjonalnym - dr Remigiusz Rzepka. Doświadczenie jako trener przygotowania motorycznego nabierał pracując z czołowymi pływakami w Polsce oraz z zawodnikami BJJ.

Trener Personalny z wieloletnim doswiadczeniem po szkoleniach: trener personalny, trening funkcjonalny, trening w podwieszeniu oraz kompletny atleta - Zuzanna Sobczak, który aktualnie pracuje w Forum Treningu. Osoba ze stała chęcią samorozwoju. W pracy z klientem kładzie nacisk na precyzję ruchu oraz jego funkcjonalność.

Ratownik Wodny oraz instruktor pływania

Jako sportowiec głównie zajmuje się treningiem kalistenicznym z naciskiem na trening z wykorzystaniem kół gimnastycznych. Umiejętnie łączac go z elementami treningu siłowego oraz kettlebells metoda HardStyle. Traktuje dodatkowo ten charakter treningu jako przygotowanie do biegów OCR, których jest regularnym uczestnikiem. Pasjonuje się kolarstwem MTB.

Prowadzone zajęcia:

Wojciech Kubasik

Wojciech Kubasik

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach - kierunek fizjoterapia.Uczestnik studiów doktoranckich na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.Studium podyplomowe na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach z odnowy biologicznej (2007-2009). Członek zespołu fizjoterapeutów Galen Rehabilitacja.

Ukończył wiele kursów i szkoleń: Kurs Elite Performance Institute (EPI). Phase 1 „Strength & Conditioning”, Kurs „Diagnostyka dysfunkcji narządu ruchu w koncepcie osteopatycznym", Kurs „Terapia wisceralna dla fizjoterapeutów”, XII Ogólnopolska konferencja naukowa doktorantów „Nauka w służbie kultury fizycznej”, Kurs „Ultrasonografia narządu ruchu i sonofeedback dla fizjoterapeutów”, Międzynarodowa Konferencja sportowa „Przygotowanie sprawnościowe w zespołowych grach sportowych”, Kurs ”Postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne w ostrych zespołach bólowych kręgosłupa lędźwiowego”, Konferencja naukowo-dydaktyczna „Neurodynamika-możliwości zastosowania i efekty terapii”, Międzynarodowa konferencja sportowa „Najnowsze trendy i metody w procesie przygotowania motorycznego”, Kurs „Współczesne metody diagnostyki oraz leczenia tkanek miękkich wg Jarosława Ciechomskiego”

Prowadzone zajęcia:

Jacek Mazur

Jacek Mazur

Aktualny trener kadry narodowej U-23 i U-20, trener kadry wojewódzkiej, prezes najlepszego na Śląsku klubu podnoszenia ciężarów GKS Andaluzja Piekary Śląskie, Członek Zarządu Śląskiego OZPC, instruktor podnoszenia ciężarów.

Ponad trzydziestoletnie doświadczenie w tym sporcie pozwoliło mu zdobywać medale mistrzostw Polski, europy i świata ze swoimi podopiecznymi. Trener z ogromną pasją, zaangażowaniem i sercem.

Prowadzone zajęcia:

Adam Herman

Adam Herman

Doświadczony trener personalny, trener medyczny, trener przygotowania motorycznego kadry narodowej U20 i U23 w podnoszeniu ciężarów kobiet. Zdobywał doświadczenie jako trener przygotowania motorycznego kadry narodowej seniorek w dwuboju olimpijskim oraz jednej z drużyn polskiej ekstraklasy hokejowej.

Prowadził trening motoryczny m.in. jednego z najlepszych pilotów akrobatycznych świata formuły Red Bull Air Race oraz Mistrzynię Europy Seniorek w podnoszeniu ciężarów.

Licencjonowany instruktor zajęć z wykorzystaniem taśm TRX. Jako pierwszy w Polsce ukończył kurs instruktorski drugiego stopnia – "TRX® Sports Medicine Suspension Training Course”. Szkolił się pod okiem trenera kadry narodowej i kadry olimpijskiej Jacka Mazura oraz Ireneusza Pepłowskiego, a także mistrza świata i w-ce mistrza olimpijskiego Dmitry Klokova. Były zawodnik dwuboju olimpijskiego klubu GKS Transbed Andaluzja Piekary Śląskie.

Former Manager w prestiżowym Centrum Sportowym Bażantowo Sport. W pracy z podopiecznymi skupia się na przekrojowości treningu, aspekcie zdrowotnym w treningu personalnym i poprawie sprawności. Jego zainteresowania to dwubój olimpijski i trening funkcjonalny w przygotowaniu pod różne dyscypliny sportu.

Prowadzone zajęcia:

Tomasz Cybulski

Tomasz Cybulski

Od lat łączy świat informatyki ze światem sportu, biorąc udział w projektach informatycznych związanych ze sportem. Mocno związany ze środowiskiem piłki nożnej. Jest wielokrotnym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski i Śląska w futsalu.

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunkach Informatyka i Ekonometria oraz Zarządzanie - specjalność biznes elektroniczny. Wieloletni pracownik Biura Promocji i Nowych Mediów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz współtwórca internetowego dziennika dla trenerów piłki nożnej - ProTrainUp. Półfinalista ogólnoświatowego konkursu Google Online Marketing Challenge. Certyfikowany Specjalista ds. monitorigu i analizy Internetu Brand24

Prowadzone zajęcia:

Jacek Wujda

Jacek jest perfekcjonistą. Jego pasja to dążenie do jak największej kontroli nad własnym ciałem. Ukończone studia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz szereg specjalistycznych kursów i szkoleń dają mu ogromną wiedzę na temat metodyki treningu.

W swojej pracy kładzie nacisk na różnorodność i naukę wielostawowych ćwiczeń siłowych. Bazuje na połączeniu idei treningu funkcjonalnego z treningiem siłowym. Jego innowacyjne podejście do ćwiczeń i odżywiania dają synergistyczny efekt.

Prowadzone zajęcia:

Mariusz Furmanek

Doktor nauk o kulturze fizycznej, wykładowca AWF Katowice, fizjoterapeuta, nauczyciel Wychowania Fizycznego. Instruktor wielu dyscyplin sportowych m.in. pływanie, kajakarstwo, snowboard SITS, fitness, instruktor odnowy biologicznej i masażu (specjalizacja masaż sportowy), instruktor Indoor Cycling Evolution federacji włoskiej (E.F.A.). Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. Obecnie słuchacz studiów podyplomowych: Przygotowanie Motoryczne w grach zespołowych. Uczestniczył w wielu międzynarodowych szkoleniach i seminariach z zakresu treningu funkcjonalnego i przygotowania motorycznego. Ukończył m.in. TRX Group suspension training, PNF podstawowy, S-E-T Therapy Master System - obecnie REDCORD, kinesiology taping.

Doświadczenie w prowadzeniu zajęć grupowych zdobył pracując ze studentami i sportowcami podążając za mottem „ucząc innych sami się uczymy…”

Swoją pasję - SPORT łączy z pracą zawodową prowadząc badania naukowe w zakresie propriocepcji, treningu funkcjonalnego, kontroli motorycznej oraz szeroko pojętej diagnozy motoryczności człowieka.

Prowadzone zajęcia:

Krzysztof Ramczyk

Trener przygotowania motorycznego, renomowany instruktor cycling. Uczestnik wielu licznych szkoleń m.in. Elite Training Academy, Train Movement Academy. Bardzo doświadczony trener - 22 lata doświadczenia na siłowni, 20 lat doświadczenia w sportach walki, od 14 lat trener personalny, doradca żywieniowy i suplementacyjny.

Instruktor fitness, instruktor cycling w 5 najlepszych klubach na Śląsku, trener zajęć grupowych z przygotowania motorycznego do sportów walki oraz kolarstwa. Odwieczny fanatyk kolarstwa. trener kolarstwa, specjalista od przygotowania siłowego i wytrzymałościowego w tym sporcie. O kolarstwie wie dosłownie wszystko.

Prowadzone zajęcia:

Magda Engel

Doświadczona instruktorka fitness, instruktorka kettlebells, trenerka personalna, pasjonatka zdrowego i aktywnego stylu życia. W zawodzie instruktora od ponad 17 lat, absolwentka wielu szkoleń z zakresu fitness (AWF Katowice, Akademia IFAA Poland, Euro Fitness School i wiele innych) oraz bardziej szczegółowych form, instruktor step aerobic, instruktor aeroboksu, instruktor power pump, instruktor body ball i inne. Trener mobility & stretching, uprawnienia trenerskie i dietetyczne zdobyte w prestiżowej szkole Mauricz Training Center pod skrzydłami najlepszych wykładowców.

Nieustająco poszerza swoją wiedzę i kwalifikacje na kolejnych szkoleniach, warsztatach i konferencjach kierunkowych by rozwijać się jako trener i instruktor.

Praktyka zawodowa zdobyta w czasie 17 lat pracy instruktorskiej z grupami jest gwarancją, że wiedza zdobyta na kursie jest wiedzą rzetelną, praktyczną i przetestowaną w czasie stek godzin na sali fitness.

Prowadzone zajęcia: