Kadra

RockFit Academy tworzą ludzie z pasją, którzy od lat dostarczają branży fitness szkolenia oparte na wieloletnim doświadczeniu i sprawdzonej wiedzy.
Adam-Herman
Adam-Herman-cień

Adam Herman

Prowadzone kursy

O mnie

Trener personalny z 10-letnim doświadczeniem, trener medyczny, trener przygotowania motorycznego kadry narodowej U20 i U23 w podnoszeniu ciężarów kobiet '19-'21. Zdobywał doświadczenie jako trener przygotowania motorycznego kadry narodowej seniorek w dwuboju olimpijskim oraz jednej z drużyn polskiej ekstraklasy hokejowej. Prowadził trening motoryczny m.in. jednego z najlepszych pilotów akrobatycznych świata formuły Red Bull Air Race oraz Mistrzynię Europy Seniorek w podnoszeniu ciężarów. Licencjonowany instruktor zajęć z wykorzystaniem taśm TRX. Jako pierwszy w Polsce ukończył kurs instruktorski drugiego stopnia – "TRX® Sports Medicine Suspension Training Course”. Szkolił się pod okiem trenera kadry narodowej i kadry olimpijskiej Jacka Mazura oraz Ireneusza Pepłowskiego, a także mistrza świata i w-ce mistrza olimpijskiego Dmitry Klokova. Były zawodnik dwuboju olimpijskiego klubu GKS Transbed Andaluzja Piekary Śląskie. Co-Founder RockFit Academy. Former Manager w prestiżowym Centrum Sportowym Bażantowo Sport. W pracy z podopiecznymi skupia się na przekrojowości treningu, aspekcie zdrowotnym w treningu personalnym i poprawie sprawności. Jego zainteresowania to koszykówka i trening funkcjonalny w przygotowaniu pod różne dyscypliny sportu.


Łukasz-Cebula
Łukasz-Cebula-cień

Łukasz Cebula

Prowadzone kursy

O mnie

Trener przygotowania motorycznego, trener personalny, manager sportu. Ukończył szkolenia takie jak: TWB Athlete Perform Mentorship lvl 1, Functional Movement System lvl 1, Kształtowanie Motoryczne w ujęciu funkcjonalnym - dr Remigiusz Rzepka, szkolenia peakper4mance: ABC, siła i moc, szybkość i zwinność, przygotowanie motoryczne dzieci i młodzieży. Doświadczenia jako trener przygotowania motorycznego nabierał pracując z czołowymi pływakami w Polsce oraz z zawodnikami BJJ. Osoba ze stała chęcią samorozwoju. Współpracuje głównie z zawodnikami BJJ, pływakami i kolarzami. W pracy z klientem kładzie nacisk na precyzję ruchu oraz jego funkcjonalność. Jako sportowiec głównie zajmuje się treningiem kalistenicznym z naciskiem na trening z wykorzystaniem kół gimnastycznych, umiejętnie łącząc go z elementami treningu siłowego oraz kettlebells metoda HardStyle. Traktuje dodatkowo ten charakter treningu jako przygotowanie do biegów OCR, których jest regularnym uczestnikiem. Pasjonuje się kolarstwem MTB.


Marcin-Gandyk
Marcin-Gandyk-cień

Marcin Gandyk

Prowadzone kursy

O mnie

Pracownik AZS AWF Katowice, dietetyk, trener i diagnosta. Specjalista diagnostyki laboratoryjnej w kontekście biochemicznej kontroli procesu treningowego. Na co dzień zajmuje się wspieraniem profesjonalnych sportowców w osiąganiu jak najwyższego poziomu przygotowania startowego poprzez kompleksową optymalizację pracy organizmu czyli diagnostykę i odpowiedni dobór środków wspomagających sportowców m.in. wlewów dożylnych, suplementów, terapii hormonalnych czy odpowiedniej diety. Ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu czołowych zawodników sportów sztuk walki, kulturystyki, sportów olimpijskich jak również̇ sportów zespołowych (m.in. jednej z drużyn piłkarskiej ekstraklasy, Kadry Polski Biegów Narciarskich 2019). Współpracował z takimi sportowcami jak Piotr Małachowski, Łukasz Piszczek, Ewa Swoboda czy Joanna Jóżwik. Zdobywca Pucharu Polski w kulturystyce klasycznej, Mistrz Polski, finalista Mistrzostw Świata.


Wojciech-Frąc
Wojciech-Frąc-cień

Wojciech Frąc

Prowadzone kursy

O mnie

Trener personalny, trener przygotowania motorycznego, certyfikowany instruktor gimnastyki sportowej. Ukończył między innymi kursy takie jak: Instruktor sportu - Gimnastyka sportowa, Polski Związek Gimnastyczny, World Calisthenics Organization Level 1 - WCO, Instruktor sportu - Gimnastyka artystyczna , Krakowskie Centrum Kultury Fizyczne, Kurs instruktora Kettlebell - Polskie Stowarzyszenie Kettlebell i Fitness, Przygotowanie motoryczne w sportach walki - Artur Jobda Trener, Certified Functional Movement Systems (FMS) - FMS tm., Crossfit Level 1 -Crossfit Inc., Związany ze sportem przez całe życie, mogący pochwalić się ponad 20-letnim stażem treningowym i 9 letnim doświadczeniem trenerskim. Kiedyś zawodnik dyscyplin takich jak gimnastyka sportowa, lekkoatletyka, boks. Obecnie współpracuje z amatorami, sportowcami i obiektami sportowymi w zakresie: programowania treningowego, przygotowania motorycznego, prowadzenia zawodników oraz pomocy w powrocie do pełni sprawności i treningu po kontuzjach. Pracując z podopiecznymi w swojej praktyce kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój, budowanie świadomości treningowej i poprawę sprawności fizycznej. Zainteresowany przygotowaniem motorycznym, sportami walki i kowalstwem, amatorsko trenujący brazylijskie Jiu-Jitsu i MMA.


Paula-Orzeł
Paula-Orzeł-cień

Paula Orzeł

Prowadzone kursy

O mnie

Dyrektorka zarządzająca RockFit Academy, specjalistka ds. marketingu i sprzedaży, trenerka personalna z ponad 7-letnim stażem. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Doświadczenie zdobywała w pracy zarówno w przedsiębiorstwach sektora publicznego, jak i prywatnych. Od ponad 10 lat związana ze sportem i szerokopojętym zdrowym trybem życia.


Wojciech-Kubasik
Wojciech-Kubasik-cień

Wojciech Kubasik

Prowadzone kursy

O mnie

Doktor nauk o kulturze fizycznej, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach na kierunku fizjoterapia. Autor licznych prac naukowych, wykładowca przedmiotu medycyna sportowa na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej i sportowej, ze szczególnym uwzględnieniem stawu kolanowego.


Kamil-Zawada
Kamil-Zawada-cień

Kamil Zawada

Prowadzone kursy

O mnie

Doktor nauk o kulturze fizycznej (AWF Kraków), menadżer sportu, trener przygotowania motorycznego (Exos, Epi, SCEC, ASCA). Trener piłki ręcznej, instruktor lekkiej atletyki. Były zawodnik piłki ręcznej (1, 2 liga). Koordynator przygotowania motorycznego przy Związku Piłki Ręcznej w Polsce w pionie żeńskim. Trener przygotowania fizycznego przy reprezentacji Polski kobiet u19, u-17, u15. Odpowiada za przygotowanie motoryczne przy Polskim Związku Szermierczym w szabli kobiet i mężczyzn.


Magda-Engel
Magda-Engel-cień

Magda Engel

Prowadzone kursy

O mnie

Doświadczona, instruktorka fitness, akredytowana w REPs Polska, egzaminator REPs, rekruter w branży fitness. Instruktorka kettlebells, trenerka personalna, pasjonatka zdrowego i aktywnego stylu życia. W zawodzie instruktora od ponad 19 lat, czynnie prowadząca zajęcia grupowe, absolwentka wielu szkoleń z zakresu fitness (AWF Katowice, Akademia IFAA Poland, Euro Fitness School i wiele innych) oraz bardziej szczegółowych form, instruktor step aerobic, instruktor aeroboksu, instruktor power pump, instruktor body ball i inne. Trener mobility & stretching, uprawnienia trenerskie i dietetyczne zdobyte w prestiżowej szkole Mauricz Training Center pod skrzydłami najlepszych wykładowców. Nieustająco poszerza swoją wiedzę i kwalifikacje na kolejnych szkoleniach, warsztatach i konferencjach kierunkowych, by rozwijać się jako trener, instruktor oraz wykładowca. Praktyka zawodowa zdobyta na przestrzeni prawie 20 lat pracy instruktorskiej oraz fakt, że cały czas pracuje na salach fitness z grupami, jest gwarancją, że wiedza zdobyta na kursie jest wiedzą rzetelną, praktyczną, aktualizowaną i przetestowaną w czasie setek godzin na sali fitness.


Monika-Szadyko-Pawlik
Monika-Szadyko-Pawlik-cień

Monika Szadyko-Pawlik

Prowadzone kursy

O mnie

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i Katowicach. Trenerka personalna, trenerka przygotowania motorycznego, sportowiec, Wicemistrzyni Polski Hardstyle Kettlebells 2019, Wielokrotna medalistka biegów OCR, Licencjonowany Trener CrossFit level 1. Do jej specjalizacji należy trening funkcjonalny, trening CrossFit, przygotowanie motoryczne. Czas wolny chętnie przeznacza na swoje hobby, którym jest turystyka górska i wspinaczka halowa.


Mateusz-Kot
Mateusz-Kot-cień

Mateusz Kot

Prowadzone kursy

O mnie

Absolwent studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku fizjoterapia, absolwent studiów podyplomowych na kierunku specjalista ds. Żywienia i suplementacji w sporcie, certyfikowany trener personalny. Ukończył wiele kursów z zakresu fizjoterapii, miedzy innymi cykl szkoleń dotyczących całego ciała: Stopa- nasza podpora, Kolano-wypadkowa stopy i biodra, Biodro – staw życia, Tułów- baza do ruchu, Bark- nie musi być skomplikowany, Więzadło krzyżowe przednie – ACL w ujęciu praktycznym u Ryszarda Biernata w Biernat Centrum Szkoleń, The shoulder- Complex doesn’t have to be complicated- Adam Meakins TheSportPhysio, Bark- Lejek Problemów- Fizjoterapia i sport czy Diagnostyka w Totalnej Terapii- Marek Purczyński Total Therapy. Specjalizuje się w treningu medycznym, treningu siłowym i hipertroficznym. W pracy z podopiecznymi stawia na indywidualnie i kompleksowe podejście poprzedzone dokładną diagnostyką oraz treningi łączące w sobie fizjoterapię, budowę siły i poprawę sylwetki.


Kamila-Kluczniok
Kamila-Kluczniok-cień

Kamila Kluczniok

Prowadzone kursy

O mnie

Fizjoterapeutka, trener personalny, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach na kierunku fizjoterapia, obecnie nadal rozwija się naukowo w Szkole Doktorskiej AWF Katowice. Na co dzień pracuje w klinice Galen Rehabilitacja, gdzie współpracuje z pacjentami po przybytych zabiegach ortopedycznych, z problemami bólowymi i innymi zaburzeniami utrudniającymi codziennie życie. Pracę fizjoterapeutyczną opiera w głównej mierze na terapii ruchem, dostosowanej do aktualnych możliwości i potrzeb swoich pacjentów, próbując u każdego z nich zaszczepić potrzebę i sympatię do aktywności fizycznej. Interesuje się treningiem nakierowanym przede wszystkim na poprawę zdrowia. Stawia na ciągły rozwój i poznawanie możliwości ludzkiego ciała. Stałe doskonali swój warsztat uczestnicząc w szkoleniach z zakresu fizjoterapii oraz treningu. Pasjonatka treningu siłowego i sportów walki, obecnie rozwija swoje umiejętności w brazylijskim jiu-jitsu.


Krzysztof-Ramczyk
Krzysztof-Ramczyk-cień

Krzysztof Ramczyk

Prowadzone kursy

O mnie

Trener przygotowania motorycznego, renomowany instruktor cycling. Uczestnik wielu licznych szkoleń m.in. Elite Training Academy, Train Movement Academy. Bardzo doświadczony trener - 22 lata doświadczenia na siłowni, 20 lat doświadczenia w sportach walki, od 14 lat trener personalny, doradca żywieniowy i suplementacyjny. Instruktor fitness, instruktor cycling w 5 najlepszych klubach na Śląsku, trener zajęć grupowych z przygotowania motorycznego do sportów walki oraz kolarstwa. Odwieczny fanatyk kolarstwa. trener kolarstwa, specjalista od przygotowania siłowego i wytrzymałościowego w tym sporcie. O kolarstwie wie dosłownie wszystko.


Gosia-Popiel
Gosia-Popiel-cień

Gosia Popiel

Prowadzone kursy

O mnie

Trenerka personalna, instruktorka fitness. Absolwentka studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach i studiów podyplomowych na kierunku trener personalny. Obecnie studiuje drugi kierunek - fizjoterapię na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Uczestniczka wielu kursów i warsztatów z zakresu treningu, głównie dotyczących treningu z kobietami w ciąży i po porodzie. Zdobywała doświadczenie prowadząc zajęcia fitness i treningi personalne w klubach na terenie całego Śląska, rozwijając swoją specjalizację począwszy od intensywnych form treningu do form prozdrowotnych. Aktywnie współpracuje kobietami przygotowując je do porodu oraz pomaga w powrocie do formy po porodzie. Prowadzi treningi siłowe i te mające na celu poprawę zdrowia. W swojej pracy stara się edukować na tematy związane ze zdrowiem kobiecym na każdym etapie życia, budowaniem zdrowych nawyków dostosowanych do potrzeb, jak i trudności w życiu codziennym kobiet. Stawia na ciągły rozwój i doskonalenie swoich umiejętności. Bazuje na aktualnej wiedzy i wytycznych, aby zapewnić swoim podopiecznym bezpieczeństwo i jak najlepsze rezultaty.


Jacek-Mazur
Jacek-Mazur-cień

Jacek Mazur

Prowadzone kursy

O mnie

Trener kadry narodowej U-23 i U-20, trener kadry wojewódzkiej, prezes najlepszego na Śląsku klubu podnoszenia ciężarów GKS Andaluzja Piekary Śląskie, Członek Zarządu Śląskiego OZPC, instruktor podnoszenia ciężarów. Ponad trzydziestoletnie doświadczenie w tym sporcie pozwoliło mu zdobywać medale mistrzostw Polski, europy i świata ze swoimi podopiecznymi. Trener z ogromną pasją, zaangażowaniem i sercem.


Radosław-Skowronek
Radosław-Skowronek-cień

Radosław Skowronek

Prowadzone kursy

O mnie

Fizjoterapeuta, trener personalny, trener przygotowania motorycznego. Absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej na kierunku Fizjoterapia. Aktualnie student Szkoły Doktorskiej AWF Katowice. Interesuje się zagadnieniem badawczym związanym z treningiem w warunkach ograniczonego przepływu krwi (ang. Blood Flow Restriction). Na co dzień pracuje z pacjentami ortopedycznymi w prestiżowej klinice Galen Rehabilitacja. Zwolennik różnych form aktywności fizycznej, co determinuje jego powodzenie w pracy ze sportowcami. Stale poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w licznych kursach i konferencjach z zakresu treningu oraz fizjoterapii. Wolny czas najchętniej spędza aktywnie podróżując.


Ania-Sawicka
Ania-Sawicka-cień

Ania Sawicka

Prowadzone kursy

O mnie

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach - dietetyka sportowa oraz dietetyka kliniczna. Od zawsze związana ze sportem i aktywnością fizyczną. Od kilku lat prowadzi treningi personalne, zajęcia fitness oraz Crossfit. Aktualnie poświęca się głównie pracy jako dietetyk oraz dzieli się wiedzą na temat żywienia i zdrowia w swoich mediach społecznościowych, na blogu oraz nagrywając podcasty. Aktualnie jej szczególnym zainteresowaniem z zakresu dietetyki są zaburzenia hormonalne kobiet oraz problemy jelitowe i to w tych dziedzinach najprężniej się rozwija i szkoli. Współpracując z podopiecznymi kładzie duży nacisk na edukację podopiecznych oraz zwraca uwagę na to, aby dieta była praktyczna i realna do wdrożenia. Uwielbia gotować, dlatego zależy jej na tym, aby udowadniać, że zdrowe jedzenie może być naprawdę smaczne i apetyczne.


Mateusz-Halz
Mateusz-Halz-cień

Mateusz Halz

Prowadzone kursy

O mnie

Certyfikowany Trener Personalny, Instruktor Fitness, Trener piłki nożnej. Ukończył studia magisterskie na kierunku Wychowanie Fizyczne na AWF w Katowicach. Aktualnie doktorant na AWF Katowice w Katedrze Teorii i Praktyki Sportu. Autor i współautor publikacji naukowych w zakresie suplementacji w sporcie. Ukończył studia podyplomowe na kierunku Managera Sportu. Przez 12 lat mocno związany ze swoją ulubioną dyscypliną sportową - piłką nożną, zarówno jako piłkarz, jak i trener. Wieloletnie zainteresowanie suplementacją i odżywkami dla sportowców, zaowocowało 7 letnią pracą w sprzedaży w 2 największych firmach suplementacyjnych w Europie. Obecnie trenuje kickboxing i taekwondo, a w wolnych chwilach czyta biografie znanych sportowców.