Blog

Dzielimy się pasją, doświadczeniem i wiedzą.

Kim jest i czym zajmuje się Trener Przygotowania Motorycznego?

 • 1 września 2023
 • Adam Herman

W dzisiejszych czasach, kiedy zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu kondycji i dobrej jakości życia, zawody związane z treningiem i sportem stają się coraz bardziej atrakcyjne. Jednym z takich zawodów jest trener przygotowania motorycznego, którego rola jest nieoceniona w wspieraniu innych w osiąganiu ich celów sportowych. Jeśli zastanawiasz się, czym dokładnie zajmuje się ten zawód, ile można na nim zarobić i jak nim zostać, to ten artykuł jest dla Ciebie.

VBT - VELOCITY BASED TRAINING

 • 30 sierpnia 2023
 • Łukasz Cebula

VBT Velocity Based Training jest metodą treningową opierającą się na pomiarze prędkości ruchu w fazie koncentrycznej. Nowe technologie pozwalające określić intensywność za pomocą precyzyjnych pomiarów zyskują coraz większą popularność w treningu sportowym. VBT pozwala na odpowiednie dostosowanie programów treningowych do indywidualnych możliwości zawodnika oraz jego celów. Dowiedz się więcej o tej innowacyjnej metodzie!

Czy trener personalny powinien podpisywać umowy na piśmie z klientami?

 • 10 lipca 2023
 • Paula Orzeł

Czy trener personalny powinien podpisywać umowy na piśmie z klientami? Dlaczego warto wybrać tę formę zawierania umów?

Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania?

Wszystkiego dowiesz z tego wpisu!

Testy diagnostyczne w pracy trenera personalnego - czy zawsze to must have?

 • 29 czerwca 2023
 • Adam Herman

Testy diagnostyczne w pracy trenera, czy zawsze są potrzebne?

Diagnostyka funkcjonalna jest istotnym elementem pracy trenera personalnego, ale czy najważniejszym? Co powinno nas, jako trenerów, interesować najbardziej w kontekście pracy nad ograniczeniami mobilności? 

Jak zostać trenerem personalnym i jak wybrać najlepszy kurs?

 • 12 września 2022
 • Adam Herman

Jakkolwiek prozaicznie by to nie zabrzmiało, jeśli planujesz rozpocząć działalność jako trener personalny, musisz wybrać odpowiedni kurs i szkolenia, które dostarczą Ci niezbędnej wiedzy i umiejętności.

Konkurencja w tym zawodzie jest tak duża, że powoli nie ma już miejsca na „takich sobie” trenerów. Na rynku dostępnych jest też wiele szkoleń. Jednak jak wybrać ten najlepszy kurs trenera personalnego? Czym się kierować przy wyborze? Jak uniknąć nieskutecznych szkoleń?

Wszystkiego dowiesz się w tym wpisie! 

Poznaj historię Jessici - Absolwentki Kursu Trenera Personalnego w RockFit Academy!

"(...)Nasze zapoznanie miało miejsce w Rockficie, a teraz po prawie 5 latach możemy obserwować jak rozwija się nasza Córeczka 🙂"

~Jessica

Poznajcie historię Jessici - Absolwentki Kursu Trenera Personalnego w RockFit Academy!

Komponenty siły

 • 9 sierpnia 2022
 • Adam Herman

Co to właściwie jest siła?

Vladimir Zatsiorsky, autor „Science and Practice of Strenght Training” siłą nazywa zdolność mięśni do pokonywania oporów zewnętrznych. 

"Spełniłam swoje marzenie!" - Martyna

"Jeżeli jest coś, czego pragniesz, coś, co robisz z pasją i uśmiechasz się, gdy tylko o tym pomyślisz – nie odpuszczaj tego! Nigdy nie jest za późno na wielkie życiowe zmiany."

Poznajcie historię Martyny - absolwentki Kursu Trenera Personalnego w RockFit Academy!

PAP - potencjacja postaktywacyjna

 • 16 czerwca 2022
 • Łukasz Cebula

Poznaj zaawansowaną metodą kształtowania mocy! Dowiedz się czym jest potencjacja postaktywacyjna i jak najskuteczniej ją stosować w celu maksymalizacji wyniku sportowego.